DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY    16 kwietnia 2023

- MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego możemy uczyć się być miłosiernymi dla braci i sióstr. Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas tymi słowami: „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia […]. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002). Ofiary składane dzisiaj do puszek są przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.
  2. W tym roku Sakrament bierzmowania przyjmie niewielka grupa młodzieży z naszej parafii. Bierzmowanie będzie 28 kwietnia o g. 18.00 w kościele Wniebowzięcia NMP (Klasztorze) w Żaganiu. Tam też bierzmowanie przyjmie młodzież z pięciu innych parafii. Dlatego też w poniedziałek i we wtorek dla poszczególnych grup odbędą się formacyjne spotkania  w kościele. Rozpoczną się mszą świętą. Szczegółowy plan podany jest stronie internetowej parafii oraz w librusie.
  3. W najbliższy czwartek mszą świętą wieczorną rozpocznie się kolejne formacyjne spotkanie dla Rodziców oraz dzieci, które przygotowują się do sakramentu Pierwszej Komunii św.
  4. W minionym tygodniu na remont kościoła ofiary złożyli:  Józef Filik – 100 zł, Stanisław – 200 zł. W sumie zebraliśmy w minionym tygodniu – 300   zł.  Dodając tę sumę do 17.770 zł pozostaje saldo dodatnie – 18.070 zł.  Ofiarowane teraz przez Was pieniądze przeznaczymy na malowanie małego kościoła w okresie letnim. Niech dobry Bóg wynagradza  swoim błogosławieństwem  Waszą hojność.
  5. Przy wyjściu z kościoła można kupić prasę katolicką. Jest GOŚĆ NIEDZIELNY i  tygodnik NIEDZIELA  po 10 zł.
  6. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: + Zofia Sikorska, + Edward Żabicki, +Jan Burghardt, + Władysława Gabrych.