PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU   27  listopada  2022

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa.  Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami. Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Trwamy w realizacji programu duszpasterskiego, który jest finałem trzyletniego programu poświęconego eucharystii  zatytułowanego:  „ Posłani w pokoju Chrystusa”.

2. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratne; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one celebrowane od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, natomiast w soboty o g. 8.00. Przynieście ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana. W tegorocznym adwencie temat przewodni to „ Z narodzeniem Jezusa było tak…”. W tę drogę uczestników Rorat zabiorą Maryja i Józef z Nazaretu. Poprowadzą ich do miejsca narodzin Pana Jezusa.

3. Codziennie jest okazja do spowiedzi św. pół godziny przed Mszą św.

4. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca: - w czwartek modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania o godz.17.00;   - w piątek  Msza św. i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 8.00.  Kapłani udadzą się do domów ze spowiedzią i komunią św. do chorych i starszych od g. 9.00.  Wieczorem w piątek o 16.30 spowiedź dla kandydatów do sakramentu bierzmowania i Msza św.  - w sobotę  o g. 8.00 - Apostolat Maryjny i Członkowie Nocnej Adoracji modlą się o nawrócenie grzeszników, a Żywy Różaniec ma zmianę tajemnic różańcowych.

5. Najbliższa niedziela, 4 grudnia, będzie 2. niedzielą Adwentu. To także Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. W całej Polsce odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

6. W każdą niedzielę poświęcone  Opłatki  będzie można nabyć pod chórem u Pań ze Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo. Złożone przez Was ofiary przeznaczamy na pokrycie kosztów remontu kościoła. Już tradycyjnie można będzie wesprzeć akcję CARITAS – WIGILIJNEGO DZIEŁA POMOCY DZIECIOM przez zakupienie świecy na wigilijny stół. W dni powszednie będzie można nabyć opłatki w zakrystii.

7. Jeszcze do środy 30 listopada polecamy Bogu codziennie w modlitwie różańcowej o g. 16.30 zmarłych zapisanych w tegorocznych wypominkach.

8. Całodniowa adoracja   Najświętszego Sakramentu w środę w godzinach  od 8.30  – 21.00.  Zachęcamy do modlitwy indywidualnej przed Najświętszym Sakramentem w ciągu  dnia.

9. Przypominam, że przygotowanie do bierzmowania kandydatów będących w sytuacjach nadzwyczajnych odbywa się w dekanacie raz w roku i trwa od grudnia do lutego roku 2023. Rozpocznie się w sobotę 10 grudnia o godz. 18.45 w  Parafii WNMP w Żaganiu Plac klasztorny 2 miejsce: kancelaria parafialna. Chętni, którzy z różnych powodów nie byli u bierzmowania w latach szkolnych, a nie mają przeszkód formalnych - najpierw muszą zgłosić się do kancelarii parafii miejsca zamieszkania po skierowanie.

10. W minionym tygodniu na remont kościoła  ofiary złożyli: - Wanda z rodziną- 100 zł, Weronika – 100 zł. W sumie zebraliśmy w minionym tygodniu – 200 zł. Kwota  nadpłaty wynosi 17.250 zł. Te ofiarowane pieniądze przeznaczymy na dalsze prace remontowe jakim będzie nowe obszycie ławek i jak wspomnieliśmy renowacja i naprawa okien witrażowych w małym kościele. Koszt renowacji jednego okna to 3.000 zł.  Cztery okna z małego kościoła już zostały zamontowane, a następne  zabrane do renowacji. Dzięki Waszym ofiarom złożonym z racji tegorocznych wypominek – 700 zł przeznaczone zostało za remont nagłośnienia w Borowem, 1000 zł za remont dachu w Czernej i 3.000 zł na jedno okno witrażowe w małym kościele.  Niech dobry Bóg wynagradza  swoim błogosławieństwem  Waszą hojność.

11. Przy wyjściu z kościoła można kupić prasę katolicką. Jest tygodnik NIEDZIELA I GOŚĆ NIEDZIELNY, a dla młodzieży i dzieci MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY i w nim – specjalna adwentowa zdrapka.

12. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: + Sabinę Jundt.