DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU       16 października 2022

1. Dziś przypada kolejna rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II módlmy się o Bożę opiekę dla całej naszej ojczyzny.  Kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym jej zadaniem jest promocja nauczania Jana Pawła II oraz wspieranie edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i wsparcie tej inicjatywy.

2. We wtorek, 18 października, przypada w liturgii święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Zapraszamy na Msze Świętą o godz. 18.00, w czasie której będziemy wspierać modlitwą wszystkich pracowników służby zdrowia.

3. W najbliższy czwartek comiesięczne spotkanie formacyjne dla dzieci i ich rodziców, którzy przygotowują się do sakramentu I Komunii św. o g. 17.30. Najpierw – różaniec, a po nim wspólna Eucharystia.

4. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17.30.  Osoby, które nie mogą przybyć na modlitwę do świątyni, zapraszamy do odmawiania różańca w domu.  Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca.  W ciągu tygodnia dzieci i młodzież prowadzą różaniec wg następującego planu: Poniedziałek - Przedszkolaki, klasa I i II. Wtorek - Klasa III, Środa - Dzieci Maryi, Czwartek - klasa VII i VIII, Piątek - klasa IV, V i VI. Dzieci tradycyjnie otrzymają obrazki, które będą naklejać na specjalnie do tego celu otrzymaną planszę. Najgorliwsze dzieci otrzymają pamiątkowe nagrody. Natomiast młodzież będzie miała podpisywane indeksy w rubrykach dotyczących obecności na modlitwie różańcowej.  Młodzież bierzmowana otrzymuje wpis do indeksu na zakończenie różańca czekając przed zakrystią od strony dworu.

5. Przez miesiąc październik wieczorny sakrament pokuty o g. 17.00

6. Najbliższa niedziela, 23 października, w Kościele będzie Niedzielą Misyjną. Naszą modlitwą i ofiarami będziemy wspierać wszystkich pracujących na misjach. Taca przeznaczona jest na cele misyjne Kościoła.

7. Również za tydzień podczas Mszy św. o g. 13.00  kandydaci na ministrantów  i dziewczęta należące do grupy Dzieci Maryi – Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej  otrzymają pelerynki.

8. Dzisiaj po południu zapraszamy do naszego kościoła na koncert o g. 17.00 w ramach XXIV FESTIWALU MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ. Wystąpi: Agnieszka Tarnawska – klawesyn i Damian Kurek – trąbka.

9. Za tydzień w sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna jak i  są odwołane spotkania Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej jak i  ministrantów z racji konferencji dekanalnej.

10. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. U ministrantów   można zabrać ze sobą formularze na tegoroczne wypominki. Formularz są także na stoliku pod chórem. Już tradycyjnie mniejsza kartka jest na wpisanie zmarłych na     Mszę św. zbiorową 2 listopada o g. 15.00. Tutaj prosimy  nie wymieniać imion tylko o wpisanie zmarłych np. z rodz. Kowalskich, Nowaków itd. Natomiast na większych kartkach wymieniamy imiona, czy nazwiska w mianowniku. Ofiary złożone z racji wypominek będą przeznaczone na remont kościoła a także na opłatę powinności wobec instytucji.

11. W minionym tygodniu na remont kościoła  ofiary złożyli: - ofiarodawca – 100 zł, Jadwiga – 200 zł, W sumie zebraliśmy – 300 zł. Kwota  nadpłaty wynosi 11.150 zł. Te ofiarowane pieniądze przeznaczymy na dalsze prace remontowe jakim będzie nowe obszycie ławek . Wszystkie zadłużenia zostały uregulowane. Parafia nie ma długu. Niech dobry Bóg wynagradza  swoim błogosławieństwem  Waszą hojność.

12. Przy wyjściu z kościoła można kupić prasę katolicką. Jest tygodnik NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY.

13. W ostatnim czasie pożegnaliśmy z naszej wspólnoty; + Tomasza Kołbuca, + Bronisława Kulasa i + Gustawę Kwiatkowską.