DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   25 września 2022

1. Po raz kolejny (108) obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.

2. We wtorek  27 września przypada liturgiczne wspomnienie św. Wincentego a Paulo – założyciela Zgromadzenia Księży Misjonarzy – Lazarystów i Sióstr Miłosierdzia – Szarytek, oraz wielu Stowarzyszeń Charytatywnych, Patrona Dzieł Miłosierdzia. Od roku 1946 w parafii posługują kapłani ze Zgromadzenia Misji. Z parafii są też powołania kapłańskie do Zgromadzenia Księży Misjonarzy jak i Sióstr Miłosierdzia. W tym dniu będziemy modlić się o nowe powołania do Zgromadzenia Księży Misjonarzy i Sióstr Miłosierdzia, a także dziękować za posługę kapłanów w naszej parafii, a dla tych, którzy odeszli do Pana o szczęśliwość wieczną dla nich. W przyszłą niedzielę Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo  działające przy naszej parafii będzie zbierać ofiary na działalność charytatywną. Serdeczne Bóg zapłać za wsparcie tego dzieła.

3. Również we wtorek Apostolat Maryjny zapraszamy na spotkanie modlitewne na plebanię o g. 16.30. A po Mszy św. o g. 18.00 będzie nowenna przygotowująca nas do przeżycia 200- lecia Objawień Niepokalanej od Cudownego Medalika.

4. W czwartek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę.

5. W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17.30. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszamy, aby modlić się na różańcu w domu. Dzieci i młodzież w poszczególne dni tygodnia będzie prowadzić różaniec.  Dzieci tradycyjnie otrzymają obrazki, które będą naklejać na specjalne do tego celu otrzymaną planszę w pierwszych dniach różańca. Najgorliwsze dzieci otrzymają pamiątkowe nagrody. Natomiast młodzież będzie miała podpisywane indeksy w rubrykach dotyczących obecności na modlitwie różańcowej.

6. Tego dnia w liturgii Kościoła będziemy wspominać Świętą Teresę od Dzieciątka Jezus, nazywaną Małą Tereską, patronkę misji. Jest to jednocześnie Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. Naszą modlitwą będziemy wspierać siostry zakonne zaangażowane w pracę misyjną.

7. W sobotę przypada także pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 8.00. Apostolat Maryjny i Członkowie Nocnej Adoracji modlą się o nawrócenie grzeszników, a Żywy Różaniec ma zmianę tajemnic różańcowych.

8. W najbliższą (i każdą) sobotę spotkanie dla całej Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej – Dzieci Maryi o godzinie 10.00 na plebanii oraz dla wszystkich ministrantów i lektorów o godzinie 11.00, również na plebanii.

9. 1 października organizowany jest wyjazd o Gorzowskiego Teatru na  spektakl: " Piękna i Bestia" Całkowity koszt: przejazd, bilet, poczęstunek to kwota 120 zł. Zapisy wraz z podaniem peselu i wpłatą w zakrystii. Szczegóły na stronie internetowej parafii.

10. Tydzień temu w Borowem modliliśmy się w intencji rolników i dziękowaliśmy za tegoroczne plony. Po Mszy św. spotkaliśmy się na festynie i wspólnej zabawie. To spotkanie miało też na celu wsparcie inwestycji nagłośnienia kościoła, który wyniósł  18.700 zł. Przed festynem parafianie z Borowego już zebrali kwotę 4.240 zł, natomiast dzięki festynowi zyskaliśmy 5.330 zł. Tak wiec pozostało do uregulowania długu 9.130 zł. Bardzo dziękujemy za wielkie zaangażowanie i pomoc paniom, gospodyniom z Borowego za przygotowanie ciast, pierogów, naleśników, bigosu i innych wiktuałów. A także ofiarodawcom fantów i tym którzy przygotowali je do losowania. Piekarni Omega - państwa Dromareckich z Wymiarek, Masarni państwa Czernickich z Wymiarek, Piekarni państwa Czajkowskich z Żar. Strażakom Ochotnikom z Borowego. I dziękujemy wszystkim gościom i parafianom z Iłowej za wsparcie tej inicjatywy.

11. W minionym tygodniu na remont kościoła  ofiary złożyli: - Józef Filik – 100 zł, Irena Lewicka – 100 zł, Łucja – 100 zł, ofiarodawca – 100 zł, Róża św. Ojca Pio – 200 zł.  W sumie zebraliśmy – 600 zł. Kwota  nadpłaty wynosi 8.650 zł. Te ofiarowane pieniądze przeznaczymy na dalsze prace remontowe jakim będzie nowe obszycie ławek . Wszystkie zadłużenia zostały uregulowane. Parafia nie ma długu. Niech dobry Bóg wynagradza  swoim błogosławieństwem  Waszą hojność. Dziękuję stolarzowi p. Krzysztofowi Wawrzynowiczowi za odnowienie, rekonstrukcje i konserwacje krzyża przy małym kościele.

12. Cieszymy się zawsze dobrą inicjatywą jaka jest podejmowana w naszym środowisku. Otóż dzięki programowi i projektowi na zasadach Programu ERASMUS+ - ODKRYWANIE EUROPEJSKICH ŚCIEŻEK ZAWODOWYCH młodzież Zespołu Szkół Ponadpodstawowych z Iłowej mogła być na praktykach zawodowych na Teneryfie – wyspie na Oceanie Atlantyckim, należącej do Hiszpani w regionie wysp Kanaryjskich. 27 września 2022 r o g. 11.00 w auli szkolnej młodzież podsumuje projekt i podzieli się swoimi przeżyciami z odbytej praktyki. Należy tylko pogratulować takiej inicjatywie.

13. Przy wyjściu z kościoła można kupić prasę katolicką. Jest tygodnik NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY.