CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU           3 lipca 2022

1. Dziś czternasta niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Po raz kolejny Bóg zaprosił nas, abyśmy celebrowaliśmy tajemnicę Jezusa Chrystusa. On dla nas i naszego zbawienia umarł i powstał z martwych. Niech ta prawda wiary towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.

2. W środę, 6 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej. Ten dzień jest świętem patronalnym Apostolstwa Chorych w związku ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. W modlitwie będziemy polecać Bogu wszystkich chorych i cierpiących, a także tych, którzy leczą i pielęgnują chorych.

3. Czwartek, 7 lipca, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 18.00.

4. Apostolat Maryjny organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniach – 29.07 – 30.07. wyjazd 29 lipca o g. 23.00 powrót 30 lipca w godzinach wieczornych. Koszt – 100 zł. Zapisy przyjmuje Pani Olga Kolendo.

5. W minionym tygodniu na remont kościoła  ofiary złożyli: Czesław Filarowski – 200 zł, Róża M.B. Częstochowskiej – 200 zł, Róża św. Rodziny – 200 zł, Marzena i Artur – 200 zł,  Roman – 300 zł, ofiarodawca – 100 zł,  W sumie zebraliśmy – 1.200 zł. Tę kwotę odejmujemy o długu 1.250 zł,  jaki jest po remoncie tarcz zegarowych. Wszystkie zadłużenia zostały uregulowane. Parafia nie ma długu. Niech dobry Bóg wynagradza  swoim błogosławieństwem  Waszą hojność. Przy kościołach ciągle dokonujemy drobnych napraw i restauracji. Przy małym kościele zostało pomalowane ogrodzenie, naprawione rynny, usunięte suche drzewa zagrażające bezpieczeństwu. W kościele w Borowem zainstalowano nowe nagłośnienie na kwotę 18.700 zł. Natomiast, tutaj przy naszym kościele dzięki zaangażowaniu i  poświęceniu super fachowca,  nowego blasku zyskała ubikacja. Niestety wcześniej wielokrotnie okradana i zdemolowana. Mam nadzieje, że tym razem nie doznamy takich przykrych zdarzeń. Bardzo dziękuje za poświęcony czas i pomoc w odnowieniu tego miejsca.

6. Dzisiaj w Parku Dworskim w Iłowej  w godz. od 12.00 do 16.00 będzie LUBUSKI PIKNIK ZDROWIA I PROFILAKTYKI. W programie bezpłatne badania, konsultacje / porady lekarzy i specjalistów różnych dziedzin, występy artystyczne i atrakcje dla najmłodszych, konkursy z nagrodami

7. Przy wyjściu z kościoła można kupić prasę katolicką. Jest tygodnik NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY.