WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE          29 maja 2022

1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.  Codziennie przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez nowennę.

2. We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy wpatrywali się w Maryję, która spieszy do swojej krewnej Elżbiety, będziemy prosili o wrażliwość na potrzeby innych dla wszystkich uczniów Chrystusa.

3. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. W czasie Mszy św.  będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.

4. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe i Litania do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. wieczornej.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

- w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania o godz. 18.00;

- w piątek Msza św. z prośbą o wynagrodzenie  Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 8.00; O g. 17.30 zapraszamy młodzież  z kl. VI i VII do comiesięcznego  sakramentu pokuty a po nim na wspólną mszę św.  Od  g. 9.00  kapłani udadzą się do starszych i chorych z komunią św.

- w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz.8.00. Apostolat Maryjny i Członkowie Nocnej adoracji modlą się o nawrócenie grzeszników, a Żywy Różaniec ma zmianę tajemnic różańcowych.

6. W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy.

7. W niedzielę 05.06.2022 wraz ze Służbą Papieską naszej parafii -  SEMPER FIDELIS  podczas Mszy św. o g. 11.00 będziemy przeżywać uroczystość i wspomnienie  25 – lecia  Pielgrzymki JANA PAWŁA II do naszej diecezji. Po Mszy św. złożymy kwiaty i zapalimy znicze przy pomniku poświęconym pamięci św. Jana Pawła II.

8. Pierwsza Komunia św. dzieci będzie 11 czerwca w dwóch grupach o g. 10.00 i 12.00. Natomiast Rocznica Pierwszej Komunii św. już tradycyjnie w Boże Ciało 16 czerwca o g. 8.00.

9. W minionym tygodniu na remont kościoła  ofiary złożyli:  ofiarodawca – 100 zł, ofiarodawca 200 zł, Ewa i Edward – 200 zł, ofiarodawca – 100 zł.  W sumie zebrano w minionym tygodniu -  600 zł. Tę kwotę odejmujemy o długu 4.800 zł,  jaki jest po remoncie tarcz zegarowych. Pozostaje do uregulowania 4.200 zł. Ponadto na remont organów rodz. Stępaków z Zielonej Góry ofiarowała – 3. 000 zł. Tę ofiarę przeznaczymy jako wkład własny do remontu organów. Niech dobry Bóg wynagradza  swoim błogosławieństwem  Waszą hojność.

10. Przy wyjściu z kościoła można kupić prasę katolicką. Jest tygodnik NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY, dla dzieci i młodzieży MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY a w nim dodatek – „O czterech wybitnych Polakach na szóstkę.”

11. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: + Grażyna Matuszak