DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY    24 kwietnia 2022

- MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie.  Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego możemy uczyć się być miłosiernymi dla braci i sióstr. Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas tymi słowami: „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia […]. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002). Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.

2. Jutro, w poniedziałek, 25 kwietnia, przypada święto Świętego Marka Ewangelisty. Jest to także dzień modlitwy o urodzaje.

3. We wtorek, 26 kwietnia, będziemy celebrowali uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym roku 23 kwietnia przypadł w oktawie Wielkanocy, dlatego uroczystość ku czci Świętego Wojciecha została przeniesiona na 26 kwietnia.

4. W środę, 27 kwietnia, Apostolat Maryjny spotyka się na modlitewnym spotkaniu o g 16.30 na plebanii. Niech wstawiennictwo Matki Bożej od Cudownego Medalika wyprasza nam Bożą pomoc w codziennych trudnościach.

5. W piątek, 29 kwietnia, obchodzimy święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. To również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau (1945). Naszą modlitwą będziemy otaczać wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego totalitaryzmu, szczególnie kapłanów oraz osoby życia konsekrowanego.

6. W minionym tygodniu na remont kościoła  ofiary złożyli: ofiarodawca – 300 zł, Krystyna – 200 zł, ofiarodawca- 500 zł, ofiarodawca 100 zł, Alicja i Remigiusz Kułaccy – 200 zł, ofiarodawca 200 zł.. Zebrano w sumie  1.500 zł. Tę kwotę dodajemy do 11.100 zł  Parafia nie ma długu. Pozostaje nadpłata w wysokości 12.600 zł. Jest to na poczet dalszych planowanych remontów. Niech dobry Bóg wynagradza  swoim błogosławieństwem  Waszą hojność.

7. Przy wyjściu z kościoła można kupić prasę katolicką. Jest tygodnik NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY.

8. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: + Maria Jaszewska