NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ      10 kwietnia 2022

1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia. DZISIAJ DROGA KRZYŻOWA ULICAMI MIASTA o g. 20.00. Przynieście ze sobą krzyże z Waszych mieszkań i znicze.

2. Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Ta celebracja upamiętnia ustanowienie sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony w procesji do kaplicy adoracji. Adoracja w naszej świątyni potrwa do godz. 21.00.

3. Wielki Piątek jest dniem śmierci Chrystusa. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii, ale trwa na modlitwie, rozważając mękę i śmierć Zbawiciela. O godz. 9.00  będzie KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I DROGA KRZYŻOWA – adoracja Pana Jezusa w CIEMNICY do g. 12.00. O godz. 15.00 wznowienie adoracji – KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I DROGA KRZYŻOWA. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża rozpocznie się o godz. 18.00. Młodzież, która przystępuje w tym roku do sakramentu bierzmowania otrzyma z rąk rodziców poświęcony krzyż. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie procesyjnie przeniesiony do grobu Pańskiego. Adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim potrwa do godz. 21.00. Ofiary składane tego dnia na tacę są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.

4. W Wielki Piątek wszystkich między 18. a 60. rokiem życia obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożycie trzech posiłków, w tym jednego do syta. Osoby, które ukończyły 14 lat, obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Wielka Sobota jest dniem ciszy Kościoła po śmierci Zbawiciela. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Zapraszamy serdecznie na adorację Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim od g. 9.00 – 12.00.  Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny od g. 9.00 – 12.00 co pół godziny. W tym roku nie będzie święcenia pokarmów po krzyżami. Zapraszamy na chwilę adoracji i poświęcenie pokarmów do kościoła. O g. 15.00 wznowienia adoracji BOŻEGO GROBU, a o g. 18.00 UROCZYSTA LITURGIA WIELKIEJ SOBOTY. Podczas liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Przynieśmy ze sobą świece od chrztu z kołnierzykami, by nie pochlapać posadzki i ławek. Szczególnie prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych, by w ten sposób mogły przeżyć jeden z etapów przygotowania do I Komunii św.

6. W sobotę, 15 kwietnia, przypada 95. rocznica urodzin papieża seniora Benedykta XVI. W naszej modlitwie dziękujmy za jego posługę w Kościele i wypraszajmy mu obfitość Bożych darów.

7. W najbliższą niedzielę będziemy celebrować uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. REZUREKCJA  o g. 7.00.  Serdecznie zapraszamy wszystkich do licznego udziału w tej celebracji. Pozostałe Msze Święte o godz. 9.00, 11.00, 13.00 i 18.00  małym kościele

8. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj po zmianie czasu o godz. 17.00.  W czasie Wielkiego Postu Msza św. o g. 18.00 w kościele Chrystusa Króla.  Msze św. wieczorne po zmianie czasu są o g. 18.00.

9. W minionym tygodniu na remont kościoła  ofiary złożyli: Rozalia i Kazimierz Frąszczak – 200 zł, Stanisław -200 zł, Maria i Franciszek – 400 zł, Halina i Zdzisław Makodońscy z Wrocławia – 200 zł, Ryszard i Genowefa – 100 zł. Zebrano w sumie 1.100 zł. Tę kwotę dodajemy do 9.400 zł  Parafia nie ma długu. Pozostaje nadpłata w wysokości 10.500 zł. Jest to na poczet dalszych planowanych remontów. Niech dobry Bóg wynagradza  swoim błogosławieństwem  Waszą hojność.

10. Biblioteka Kultury w Iłowej organizuje na skwerze przed kościołem JARMARK WIELKANOCNY w godzinach od 12.00 – 16.00.

11. Iłowa pomaga uchodźcom z Ukrainy. Odbywa się zbiórka najbardziej potrzebnych artykułów i rzeczy w hali sportowej przy ul. Piaskowej 2b od pon. do piątku od 16.00 – 20.00, w sobotę od 9.00 – 12.00. Zaczyna brakować artykułów pierwszej potrzeby. Prosimy o wsparcie.

12. Przy wyjściu z kościoła można kupić prasę katolicką. Jest tygodnik NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY I MAŁY GOŚĆ.