TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU    20 marca 2022

1. Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia. Nie marnujmy go.

2. Zapraszam dzisiaj na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Msza św. wieczorna będzie o g. 17.00 w kościele Chrystusa Króla. Niech rozważanie męki Zbawiciela będzie dla nas okazją do wchodzenia w tajemnicę bliskości Pana, powstawania z upadków i dobrych postanowień.

3. W czwartek, 24 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy narażając własne życie, spieszyli z pomocą potrzebującym.

4. W piątek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Życie człowieka jest największym darem Boga. Nikt nie ma prawa tego daru niszczyć. Przykazanie Boże stoi na straży życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Dlatego aborcja i eutanazja są naruszeniem świętości życia ludzkiego. Wzywając orędownictwa Maryi, która zgodziła się być Matką Syna Bożego, polecajmy Bogu każde poczęte dziecko, aby było z miłością przyjęte, oraz osoby starsze i chore, aby były otaczane szacunkiem i pomocą.

5. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia. Takie zobowiązanie będzie można podjąć uroczyście podczas Mszy Świętej o godz. 8.00 i 17.00 wpisując się do KSIĘGI ADOPCJI znajdującej się na stoliku pod chórem.

6. Zapraszamy serdecznie na drogę krzyżową w piątki o godz. 16.30 dla dzieci, o 19.00 dla młodzieży i dorosłych. Dzieci uczestniczące w Drodze Krzyżowej w piątki otrzymają pamiątkowe obrazki z zadaniem wielkopostnym do wykonania. Młodzież swoją obecność na tych nabożeństwach zaznacza poprzez wpis daty obecności i podpis księdza w indeksach.

7. W ramach naszego wielkopostnego przygotowania do świąt zmartwychwstania Chrystusa będziemy uczestniczyć w rekolekcjach. W naszej wspólnocie będą miały miejsce od 5 Niedzieli Wielkiego Postu tj. od 3 do 6 kwietnia. Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby nie zabrakło nas na spotkaniach rekolekcyjnych. We wtorek 5 kwietnia będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Nie odkładajmy jednak spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. Za udział w rekolekcjach można uzyskać łaskę odpustu zupełnego.

8. Od dzisiaj  pod chórem w następnej akcji CARITASU rozprowadzamy świece na stół wielkanocny w cenie 20 zł.

9. W minionym tygodniu na remont kościoła  ofiary złożyli: Anna i Rafał – 100 zł, Irena Lewicka – 200 zł, Róża św. Józefa – 500 zł, Janina Piskorska – 200 zł.  W sumie zebrano 1.000 zł. Tę kwotę dodajemy do 7.600 zł  Parafia nie ma długu. Pozostaje nadpłata w wysokości 8.600 zł. Jest to na poczet dalszych planowanych remontów. Niech dobry Bóg wynagradza  swoim błogosławieństwem  Waszą hojność. Kartki na sprzątanie kościoła jak i folder z modlitwą błogosławieństwa domu oraz wodę świeconą można zabrać ze stolika przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego.

10. Przy wyjściu z kościoła można kupić prasę katolicką. Jest tygodnik NIEDZIELA I GOŚĆ NIEDZIELNY.

11. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: + Zdzisław Ancybus,  + Emilia Diduczenko i + Milan Duraj.