CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     30 stycznia 2022

1. Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka.

2. We wtorek o g. 17.00  - Msza św. wypominkowa. Wypominki można składać przed Mszą św. w zakrystii

3. W środę, 2 lutego,  święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte z błogosławieniem świec tak jak w niedzielę. Msza św. wieczorna jest dużym kościele. Pamiętajmy o osobach konsekrowanych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. Warto wspomnieć o setkach domów pomocy, domów dziecka, przedszkoli, szkół, ośrodków wychowawczych, szpitali i hospicjów, w których codziennie służą osoby konsekrowane, które dzięki temu są świadkami Boga pełnego miłości i miłosierdzia. Puszka w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Mszą św. o g. 17.00  rozpocznie się spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii św.  Po Mszy św. adoracja  Najświętszego Sakramentu  z modlitwą o dar powołań kapłańskich i zakonnych.

5. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa o g. 8.00. Od  g. 9.00 kapłani odwiedzą chorych i starszych ze spowiedzią i komunią św. O g. 16.30 spowiedź dla kandydatów do bierzmowania z klas VII i  VIII, a następnie wspólnotowa Msza św.

6. W tym tygodniu przypada także pierwsza sobota miesiąca i o g. 8.00 Msza św.  wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia. Apostolat Maryjny i Członkowie Nocnej Adoracji modlą się o nawrócenie grzeszników a Żywy Różaniec ma zmianę tajemnic różańcowych.

7. Z dużym wyprzedzeniem ogłaszamy, że przygotowanie do Sakramentu Małżeństwa rozpocznie się 6 marca w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu w parafii Wniebowzięcia NMP w Żaganiu Plac Klasztorny 2 - Mszą św. o godz. 18.00 . Spotkania będą przez tydzień do soboty 12 marca o godz. 18.45 w kaplicy św. Anny.

8. Dla zainteresowanych teatrem jest informacja, że 13 lutego z okazji „Walentynek jest organizowany wyjazd do gorzowskiego teatru na muzyczny spektakl ”1980 – Ty”. Koszt wyjazdu to 120 zł.

9. W minionych dniach na remont kościoła  ofiary złożyli: Anna Mielniczek – 200 zł, Irena Lewicka – 100 zł, ofiarodawca – 100 zł, ofiarodawca – 200 zł, Łucja - 100 zł  W sumie zebrano 700 zł.  Parafia nie ma długu. Pozostaje nadpłata w wysokości 2.900 zł. Jest to na poczet dalszych planowanych remontów o których mówiliśmy w naszych sprawozdaniach podczas wieczorów kolędowych.  Dziękuję za dotychczasowe Wasze wsparcie remontu. Niech dobry Bóg wynagradza  swoim błogosławieństwem  Waszą hojność. Kartki na sprzątanie kościoła jak i folder z modlitwą błogosławieństwa domu oraz wodę świeconą można zabrać ze stolika przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego.

10. Przy wyjściu z kościoła można kupić prasę katolicką. Jest tygodnik NIEDZIELA I GOŚĆ NIEDZIELNY, dla dzieci i młodzieży jest MAŁY GOŚĆ ze specjalną zawieszką na drzwi.

11. W minionym tygodniu do wieczności odszedł: + Ryszard Puzyrewski.