JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     14 czerwca 2020

1. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Do czwartku trwamy w tradycyjnej oktawie uroczystości Bożego Ciała. W czwartek po Mszy św. o g. 18.00 i procesji – błogosławieństwo wianków i dzieci. Prosimy rodziców, aby wszystkie dzieci dotarły na spotkanie z Panem Jezusem.  Bóg zapłać za budowę ołtarzy, dekoracje ulic, zagród, domów i mieszkań z racji tej uroczystości. Jeszcze raz dziękujemy – Orkiestrze Iłowskiej, służbom porządkowym, Strażakom, Policji, Panom ze służby liturgicznej SEMPER FIDELIS, Apostolatowi Maryjnemu, Członkom Żywego Różańca, dzieciom sypiącym kwiaty. Dziękujemy, bo dzięki Wam mogliśmy godnie przeżyć tę przepiękną uroczystość.

2. Msze św. w intencji rodzin budujących ołtarze i ofiarodawców odprawimy: we wtorek 16.06.2020 o g. 18.00 w intencji biorących udział i ofiarodawców przy  -  I ołtarzu, w środę 17.06 o g. 18.00  przy II ołtarzu, w czwartek 18.06. o g. 18.00 przy III ołtarzu, w piątek 19.06 o g. 11.00 przy IV ołtarzu w dzień odpustu Najświętszego Serca Pana Jezusa w Małym kościele.  Natomiast msze św. za zmarłych od budowniczych i ofiarodawców 4 ołtarza  będą: za + Mirosława Jurkiewicza w piątek 19.06 o g. 11.00 w małym kościele, za + Stanisławę Mytnik we wtorek 23.06. o godz. 8.00, a za + Leszka Czarnotę w czwartek 25.06. o g. 8.00.

3. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego. W tym dniu będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową w małym kościele. Msze Święte tego dnia o godz. 8.00; 11.00; i 18.00. Po Mszy św. odpustowej o g. 18.00 procesja wokół małego kościoła.  Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Przypominamy że od 7 czerwca nie ma dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania obowiązuje uzgodniony tok przygotowania, a więc uczestnictwo we Mszy św., spowiedzi św. comiesięcznej, udział w nabożeństwach. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania polega na kształtowaniu wiary przez praktyki religijne. Podobne przygotowanie dotyczy też dzieci, a wynika ze zobowiązania rodziców podczas przyjmowania przez nie sakramentu chrztu. Rodzice kształtują wiarę swoich dzieci. Taka jest formuła przygotowania dzieci do I Komunii św.

5. W środę Apostolat Maryjny gromadzi się na wspólnotowej modlitwie o g. 18.00.

6. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek  na KUL.

7. Z racji pandemii  I Komunia dzieciw naszej parafii będzie w sobotę 27.06.2020 w trzech grupach.

8. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowaniaotrzyma ten sakrament 23 czerwca we wtorek o g. 16.00 z rąk ks. bp Pawła Sochę. W poniedziałek 22 czerwca po Mszy św. o g. 18.30 będzie spowiedź św. dla młodzieży przystępującej do bierzmowania, świadków, a także rodziców i chrzestnych

9. W minionym tygodniu na remont kościoła i spłacenie długu ofiary złożyli: Urszula i Józef – 200 zł, ofiarodawca – 200 zł, Maria – 200 zł, ofiarodawca – 100 zł, a także ofiarodawcy Bożego Ciała – 1-go ołtarza – 1.513 zł , ofiarodawcy Bożego Ciała 2-go ołtarza – 3.100 zł, ofiarodawcy Bożego Ciała – 3-go ołtarza – 1.000 zł w tej sumie to – 700 zł od mieszkańców z ul. Borowskiej – bloków 3, 5, 7; oraz ofiarodawcy Bożego Ciała – 4-go ołtarza – 2.300 zł. W sumie zebrano w minionym tygodniu  8.610 zł. Odejmując tę sumę od długu 41.840 zł, pozostaje do uregulowania  33.230 zł. Dziękujemy za dotychczasowe Wasze wsparcie remontu. Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.

10. Zmarł Ks. Augustyn Konsek. Zaraz po święceniach pracował w Iłowej jako katecheta w latach 1968 – 1971, a następnie w latach 1994 – 1997 jako proboszcz i superior domu.   POGRZEB ODBĘDZIE SIĘ DNIA 16 CZERWCA 2020 r. (wtorek). O godz. 11.00  będzie Msza św. pogrzebowa w kościele Księży Misjonarzy w Krakowie na Kleparzu a o godz. 13.15 – Odprowadzenie od Bramy Cmentarza Rakowickiego do grobowca Księży Misjonarzy

11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: + Teresa Kisielewska.