SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  16 lutego 2020

1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje nadchodzących dni. Niech On działa w naszych sercach, wówczas codzienność wypełni się dobrem.

2. W środę naszym parafialnym zwyczajem podczas wieczornej Mszy św. o g. 17.00 modlimy się poprzez Nowennę do Matki Bożej od Cudownego Medalika. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian, zwłaszcza czcicieli Matki Najświętszej, która poprzez swój udział w dziele może wyprosić nam u Bożego tronu potrzebne łaski. Przypominam, że w każdy piątek po Mszy św. o g. 8.00 odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

3. W sobotę, 22 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez Świętego Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu.

4. Spotkania do bierzmowania dla klasy VIII:  17 lutego o g. 17.45  grupa II, o g. 18.30 grupa III,  21 lutego o g. 17.45 grupa IV,  27 lutego o g. 17.45 grupa I .

5. W przyszłą niedziele prosimy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. na spotkanie po Mszy św. o g. 13.00.

6. Rozpoczęliśmy renowację pozostałych pięciu okien witrażowych. Prace zostaną zakończone do końca kwietnia. Dzięki fundatorom FIRMIE TRANSPORTOWEJ INTRA i pomysłom dobrych parafian zostały wykonane nowe wygodne ławki na chórze. Prace te podjęła firma stolarska – RODZINA TOMASZEWSKICH Z KLIKOWA. Tak to prawda - pracowała przy tych ławkach zespołowo cała rodzina. Fundatorom i osobom, które dopingowały do tego, by uporządkować tę część wyposażenia naszego kościoła, rodzinie Tomaszewskich serdecznie dziękuję. Niech Bóg wynagrodzi Wasz trud i dobre serce.  Na razie została zrobiona jedna strona chóru. Pozostałe ławki po odpowiednich przeróbkach zostaną w podobny sposób ułożone po drugiej stronie chóru.

7. W minionym tygodniu na remont kościoła i spłacenie długu ofiary złożyli – Ofiarodawca – 300 zł, Teresa – 100 zł, Olga i Henryk - 200 zł, Róża Mężczyzn św. Józefa – 500 zł.  Razem zebrano w minionym tygodniu – 1.100 zł. Odejmując tę  sumę od długu 64.690 zł  pozostaje do uregulowania 63.590 zł. Dziękujemy za tak życzliwe Wasze wsparcie remontu kościoła. Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: jest GOŚĆ NIEDZIELNY i  NIEDZIELA w cenie 6 zł. W "Niedzieli" z zeszłego tygodnia  jest specjalna książeczka: "Modlitwy o miłość"