TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 3 listopada 2019

1. Spotkanie Chrystusa z Zacheuszem przypomina nam, że nie wystarczy tylko odwrócić się od zła, ale trzeba całym sercem zaangażować się w czynienie dobra. Niech to niedzielne przesłanie przyświeca nam na drogach nowego tygodnia.

2. Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. Przypominamy o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego za zmarłych, za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych do 8 listopada włącznie, przy spełnieniu zwyczajnych warunków odpustu. Po zmianie czasu na zimowy Msze św. wieczorne są o g. 17.00, natomiast codziennie modlimy się za zmarłych zapisanych w wypominkach o g. 16.30.

3. W pierwszy wtorek miesiąca Msza św. o g. 17.00 jest w intencji polecanych w wypominkach.

4. W pierwszy czwartek miesiąca – modlimy się w intencji powołań kapłańskich i misyjnych. Zapraszamy młodzież z kl. VII i VIII  do sakramentu pokuty o g. 16.30 oraz wspólnej Mszy św.

5. Do chorych ze spowiedzią i komunią św. udamy się w piątek 8 listopada.

6. Ciesząc się radością w dążeniu do świętości, wspominając dzień Wszystkich Świętych oraz, że sami tam mamy zmierzać – w Przedszkolu będzie zorganizowany  BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Serdecznie zapraszamy i prosimy, aby dzieci przebrały się za wybranego świętego. Najpiękniejsze stroje zostaną nagrodzone.

7. Trwamy  w roku jubileuszu100 rocznicy URODZIN ŚWIĘTEGO JANA Pawła II . Nasza parafia budując żywy pomnik rozpoczęła zbiórkę nakrętek: „100 kilo dla FILIPA”- aby wesprzeć rehabilitację osób  niepełnosprawnych. Zbiórka jest prowadzona w szkole podstawowej w poszczególnych klasach, jak również można przynosić nakrętki we  wtorki do biblioteki parafialnej (wejście po schodach od strony ALEGRO) w godz. 15.30 – 17.30. Niech to będzie widzialny nasz dar serca dla bliźniego oraz żywy pomnik pamięci dla naszego WIELKIEGO ŚWIĘTEGO POLAKA.

8. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na POMOC KOŚCIOŁOWI W POTRZEBIE.

9. W minionym tygodniu na remont kościoła i spłacenie długu ofiary złożyli – ofiarodawcy – 200 zł, od żony Julii, Syna Andrzeja i córki Uli – 150  zł,  ofiarodawca – 100 zł, Olga i Henryk 200 zł, ofiarodawcy – 400 zł, Maria i Mirosław – 1000 zł, Lucyna i Janusz – 250 zł, ofiarodawca – 200 zł, ofiarodawca – 300 zł, ofiarodawca 220 zł, ofiarodawcy 200 zł, Genowefa i Edward – 500 zł, ofiarodawca – 300 zł, ofiarodawca 200.  Razem zebrano w minionym tygodniu – 4.220 zł. Odejmując tę  sumę od długu 89.770 zł.  pozostaje do uregulowania 85.550 zł. Wielu z Was składając ofiary z racji wypominek świadomie dokładała się do funduszu na remont kościoła. Dzięki temu zebraliśmy  6.630 zł. W końcowym rozrachunku pozostaje nam dług w wysokości – 78.920 zł.  Dziękujemy za tak życzliwe każde Wasze wsparcie remontu kościoła.  Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność. Pragniemy podzielić się dobra wiadomością, że remont dachu naszego kościoła został szczęśliwie zakończony. Pod koniec października został złożony wniosek i projekt do Ministerstwa Kultury na dofinansowanie elewacji kościoła.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy tygodniki: NIEDZIELĘ ,  GOŚCIA NIEDZIELNEGO i dla dzieci i młodzieży MAŁEGO GOŚCIA a w nim specjalny znaczek na dzień Odzyskania Niepodległości.