Zmiana tajemnic

Zmiana Tajemnic Różańca.  I sobota stycznia 2024

Pieśń na wystawienie: Kłaniam się Tobie...

Pieśń: „ O Maryjo witam Cię…”

Bądź pozdrowiona Maryjo, Matko, która dałaś nam Zbawiciela. Bądź pozdrowiony Jezu Miłości Wiekuista, słodki mój Jezu, który raczyłeś zamieszkać w sercu moim. Pozdrawiam Cię o chwalebne Bóstwo, które raczyło uniżyć się dla mnie i z miłości ku mnie tak wyniszczać się, aż do nikłej postaci chleba.

Pieśń: „ Nie było miejsca odszedłeś…”

Z Ewangelii według świętego Mateusza: Maria urodziła swojego pierwszego Syna. Owinęła Go w pieluszki i położyła w stajennym żłobie, gdyż nie było już dla nich miejsca w tamtejszym zajeździe. Tej właśnie nocy, na pobliskich łąkach pasterze pilnowali owiec. Nagle stanął pośród nich anioł, a wokół zajaśniała chwała Pana. Bardzo się przestraszyli, lecz anioł rzekł: Nie bójcie się! Przynoszę wam radosną nowinę, która dotyczy wszystkich ludzi. Dzisiaj w Betlejem narodził się Zbawiciel, długo oczekiwany Mesjasz i Pan!  Oto jak Go rozpoznacie: Ujrzycie Niemowlę owinięte w pieluszki, leżące w żłobie. Gdy aniołowie powrócili do nieba, pasterze powiedzieli: Chodźmy do Betlejem i zobaczmy ten cud, o którym usłyszeliśmy. Pobiegli do miasteczka i odnaleźli Marię z Józefem. Zobaczyli też leżące w żłobie Niemowlę. Pasterze powrócili do swoich stad, wielbiąc Boga za to, że usłyszeli i zobaczyli dokładnie to, co im zapowiedział anioł.

Pieśń: „ Cicha noc…”

Wypełniając wolę Boga, słuchając głosu Świętej Rodziny powierzmy u początku Nowego Roku wszystkie intencje, szczególnie:

Aby Duch Święty pomógł nam rozeznać dary różnych charyzmatów we wspólnotach chrześcijańskich i odkryć bogactwo wielu tradycji liturgicznych wewnątrz Kościoła.

W tej intencji rozważmy tajemnicę Bożego Narodzenia.

Pieśń na błogosławieństwo: „Pobłogosław Jezu drogi”

Pieśń na zakończenie: „ Chwała i dziękczynnie…”

Pieśń: „ Narodził się Jezus Chrystus…”

opracował: Ks. Mariusz