PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY         3 maja 2015

1.Dziś – piąta niedziela Wielkanocy i rocznica Konstytucji 3 Maja. Z uwagi na to, że dziś przypada 3 maja  na Jasnej Górze gromadzą się tłumy wiernych, aby uwielbić Boga i oddać cześć Najświętszej Maryi Pannie, naszej Matce i Królowej. My wszyscy tutaj zgromadzeni łączymy się z nimi duchowo.

2.    Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30 W sobotę i w niedzielę w małym kościele, natomiast w pozostałe dni tygodnia w dużym kościele.

3.  W środę o godz. 18.30 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

4.W piątek 8 maja kapłani udadzą się do chorych od g. 9.00. W tym dniu będziemy obchodzić uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski obok Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, i św. Wojciecha, biskupa i męczennika.  Ze względu na uroczystość w najbliższy piątek nie ma obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania mięsa.

5.Informowaliśmy o wykonanych kolejnych  inwestycjach m.in. o wymianie na nowe 15 okien w wieży,  o wykonaniu nowego przyłącza od stacji trafo do kościoła, także o  pilnych pracach przy organach. Zostały wykonane nowe miechy, wiatrownica i wymieniony silnik. W minionym tygodniu na prace remontowe kościoła ofiarę złożyli:  ofiarodawca -100 zł, ofiarodawca – 100 zł. W minionym tygodniu zebrano w sumie 200 zł i tę kwotę odliczamy od długu 27.150 zł. Na dzień dzisiejszy  pozostaje dług 26.950 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.Po konserwacji na stałe powróciła barokowa chrzcielnica. Koszt prac to 9.840 zł. Połowę, czyli   4,920 zł. na te prace przekazało z funduszu na zabytki Starostwo   Powiatowe w Żaganiu. Druga część, czyli 4,720 zł pozostaje do pokrycia przez ofiarodawców.

6.Przy wyjściu z kościoła można nabyć tygodnik katolicki: Gość Niedzielny.