TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     26 czerwca 2022

1. Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy.

2. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Świętowanie rozpoczniemy już Mszą wigilijną we wtorkowy wieczór. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3. Nabożeństwo czerwcowe do czwartku włącznie będziemy celebrowali po Mszy Świętej o godz. 18.00

4. W poniedziałek Apostolat Maryjny ma spotkanie modlitewne o g. 16.30 na plebani, a potem Msze św.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

- w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o g. 8.00.

- w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 8.00. Apostolat Maryjny i Członkowie Nocnej Adoracji modlą się o nawrócenie grzeszników a Żywy Różaniec ma zmianę tajemnic różańcowych.

6. W minionym tygodniu na remont kościoła  ofiary złożyli: Józef Basztabin – 150 zł,  Barbara i Michał – 200 zł, Bożena Trzanek – 100 zł.  W sumie zebraliśmy – 450 zł. Tę kwotę odejmujemy o długu 1.700 zł,  jaki jest po remoncie tarcz zegarowych. Pozostaje do uregulowania 1.250 zł. Niech dobry Bóg wynagradza  swoim błogosławieństwem  Waszą hojność.

7. W Parku Dworskim w Iłowej 3 lipca w godz. od 12.00 do 16.00 będzie LUBUSKI PIKNIK ZDROWIA I PROFILAKTYKI. W programie bezpłatne badania, konsultacje / porady lekarzy i specjalistów różnych dziedzin, występy artystyczne i atrakcje dla najmłodszych, konkursy z nagrodami

8. Przy wyjściu z kościoła można kupić prasę katolicką. Jest tygodnik NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY. Dla dzieci i młodzieży  MAŁY GOŚĆ a w nim specjalna książeczka: „Szlakiem Wisły” – niespodzianka na wakacyjne wędrowanie.

9. W minionym tygodniu do wieczności odszedł:  + Jerzy Wiczkowski i  + Zbigniew Balicki

Ks. Tadeusz  Lubiatowski CM