NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY   12 czerwca 2022

1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach.  Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.

2.  Jutro, 13 czerwca,  o godz. 20.00  nabożeństwo fatimskie– serdecznie zapraszamy.

3.  W  czwartek  16 czerwca  przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Wyrazem naszej przynależności do Chrystusa jest nasza modlitwa i obecność podczas tych wydarzeń, ale znakiem zewnętrznym świadczącym o tej przynależności jest zadbanie o odpowiednią dekoracje swojego domu, czy balkonu, albo okna swojego mieszkania. Nie bój się w ten sposób publicznie wyznać, że Chrystus jest twoim Panem.  Procesja będzie przebiegać ulicami – Piaskową, Hutniczą i tu będzie PIERWSZY OŁTARZ, Okrzei, Chrobrego – tu będzie DRUGI OŁTARZ, Piaskową – tu będzie TRZECI OŁTARZ,  Poniatowskiego, Żagańską do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa i tu będzie CZWARTY OŁTARZ.  Bardzo prosimy, aby przy budowie ołtarzy zaangażowały  się osoby młodsze, czy  młode małżeństwa.  Budowanie ołtarzy nie jest sprawą tych rodzin przy posesji których planujemy postawić ołtarze, albo tych samych osób, które ciągle się angażują. Nie bójcie się wyjść z mieszkań, by dać świadectwo wiary przy budowaniu ołtarza.  Prosimy mieszkańców poszczególnych ulic o włączenie się w przygotowanie ołtarzy, czy przez złożoną ofiarę, lub osobisty udział w przygotowaniu ołtarza.

I tak: PIERWSZY OŁTARZ – przy ul Hutniczej - mieszkańcy ul. Hutniczej,  Żagańskiej 1-25, Kolejowej, Młyńskiej, Pułaskiego, 1–go Maja, Pl. Wolności, 3-go Maja, Blacharskiej, Konopnickiej, Klikowa, Batorego, Surzyna, Strzeleckiej, Kościuszki, Mickiewicza i Zacisze.

DRUGI OŁTARZ – na wysokości ul. Chrobrego na posesji państwa Kniaziuk – mieszkańcy ul Chrobrego, Osiedla Czyżówek, wsi Czyżówek, Żeromskiego i Kowalic.

TRZECI OŁTARZ – przy ul. Piaskowej – na posesji państwa Zawada  mieszkańcy ul. Piaskowej, Borowskiej, Zaułku Rybackiego, Żakowa i Drzymały.

CZWARTY OŁTARZ – przy małym kościele – mieszkańcy ul. Żagańskiej od nr 26 do końca, Poniatowskiego, Syrokomli, Okrzei, Nadrzecznej, Ogrodowej, Pałacowej, Traugutta, Dolanowa i pozostałych ulic. W Boże Ciało Msza św. rozpocznie się o g. 8.00. Wtedy też będziemy przeżywać rocznicę Pierwszej Komunii św. Dla tych dzieci, rodziców i chrzestnych spowiedź św. będzie przed uroczystością Bożego Ciała we wtorek i środę o g. 17.30   Na zakończenie procesji w małym kościele będzie Msza św.  ok g. 10.30 dla tych, którzy z rożnych powodów nie mogli uczestniczyć we Mszy św. porannej, lub brali udział w przygotowaniu ołtarzy. Ponadto o g. 12.00 rozpoczną się Msze św. i procesje w kościołach filialnych w Borowem i Czernej.   Do udziału w procesji zapraszam wszystkich, szczególnie dzieci pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów, chłopców do niesienia symboli religijnych. Symbole będą w przedsionku kościoła. Bardzo proszę, by rodzice każdemu chłopcu dali symbol do ręki i ustawili w procesji. Krótka próba sypania kwiatów dla dziewczynek będzie w środę po Mszy św. o g. 18.45.  Bardzo proszę rodziców, by pomogli dzieciom uczestniczyć w procesji, pilnując zarazem porządku i godnego modlitewnego zachowania. Proszę też Panów ze służby papieskiej SEMPER FIDELIS  o  organizacyjną pomoc w formowaniu procesji.  Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe z procesją o godz. 18.00

4. Z racji Uroczystości 50 – lecia powstania Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej, która odbędzie się w Rokitnie 18.06.2022 organizowana jest pielgrzymka z naszego dekanatu. Chętne osoby do wzięcia udziału w pielgrzymce proszone są o zgłoszenie się do zakrystii.

5. W minionym tygodniu na remont kościoła  ofiary złożyli:  Służba Papieska SEMPER FIDELIS – 300 zł, ofiarodawca – 100 zł, Irena Lewicka – 100 zł,  ofiarodawcy – 100 zł, ofiarodawca – 100 zł, W sumie zebrano w minionym tygodniu -  700 zł. Tę kwotę odejmujemy o długu 3.550 zł,  jaki jest po remoncie tarcz zegarowych. Pozostaje do uregulowania 2.850 zł. Niech dobry Bóg wynagradza  swoim błogosławieństwem  Waszą hojność.

6. Przy wyjściu z kościoła można kupić prasę katolicką. Jest tygodnik NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY.

7. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: + Aurelia Stanisławska, + Edward Masternak, + Ludmiła Koska, + Ryszard Nadolny.